Ujumbe wa Lady JayDee kwa mpenzi wake Spicy

Baada ya Lady JayDee kukimya kwa muda mrefu kuhusu mahusiano yake na Spicy, hapo jana alimuandikia SpicyMuzik maneno yafuatayo  kwende ukurasa wake wa instagram.

“Today is a special day because it marks your birthday. I’m wishing you good health, success in your business and many more years in your life. For a period that we have been together, you have proved to be a true pillar of support during my struggle. I cherish your love and care because you have made me stronger in my daily trials. You’re my rock. Thank you for always being here when i need a shoulder to cry on . I love you today , tomorrow and yesterday ♥️♥️♥️♥️♥️
Happy birthday @spicymuzik
#WeBelongTogether